31 грудня 2020
Ми вже розповідали про «справу Укбуду» стосовно екснардепа і забудовника Максима Микитася, якого разом із іншими особами, зокрема екскомандувачем Національної гвардії України (НГУ) Юрієм Аллеровим, підозрюють у заволодінні коштами, які призначалися для купівлі квартир військовослужбовцям НГУ.
Нагадаємо, що суть схеми полягала в тому, щоб за допомогою підроблених звітів оцінки обміняти «50 квартир і 30 паркомісць в елітному ЖК на Печерську» на «65 квартир на околиці Києва». Нібито такий обмін був рівнозначним. хоча в подальшому детективи встановили збитки у 81 млн грн.
8 травня 2020 року НАБУ та САП повідомили, що завершили розслідування і відкрили матеріали стороні захисту для ознайомлення. Зовсім скоро обвинувальний акт має бути направлений до Вищого антикорупційного суду (ВАКС).
До чого тут Татаров, запитаєте ви? Як вважає НАБУ, він є одним із безпосередніх учасників квартирної схеми. Татаров, який тоді працював юристом в Укрбуді, надсилав скан паспорту Дубоноса для того, щоб на нього зареєстрували паркомісце зі 100% знижкою (тобто хабар).
Цю інформацію підтверджує як переписка, що є у справі, так і підозрюваний Максим Микитась, який дав викривальні показання. Микитась також добровільно відшкодував бюджету 50 млн грн із загальної суми збитків у 81,64 млн грн.
Директор НАБУ Артем Ситник в інтерв’ю щодо Татароваа заявив наступне: «Пан Татаров працював в Укрбуді, там де був Микитась. Вони дали хабар одному із керівників експертної установи за те, що буде експертиза, яка дасть можливість цю справу фактично похоронити. При чому там така цікава переписка: «Давай бігом, бо справу забирає НАБУ і тоді буде важко щось вирішити». І за таке рішення одному із керівників експертної установи було надано хабар у вигляді паркомісця». Ситник також сказав, що Татаров фактично разом із Микитасем давав хабара: «Є люди, які одержали хабар, і люди, які дали хабар. І є цьому докази. І підозра, де все це розписано, вона вже визнана судом обґрунтованою».
Біографія у Татарова дійсно як на підбір. Типова людина часів Януковича-Захарченка, що отримала посаду в команді Зеленського. У часи Революції Гідності він обіймав посаду заступника начальника головного слідчого управління МВС і займався кримінальним переслідуванням стосовно Автомайдану та активістів, а загалом у системі МВС працював з 1999 року. Наведемо лише декілька цитат Татарова під час подій Революції Гідності: ось так він виправдовував нічну спробу беркуту зруйнувати 11 грудня 2013 року барикади, встановлені на Майдані: «Для того, щоб не порушувати нормальний уклад життя, не заважати проїзду транспорту, міліція виконувала операцію по виконанню рішення суду саме вночі». от коментар щодо побиття бійцями «Беркуту» автомайданівців у Кріпосному провулку в січні 2014 року: «Група осіб на авто переслідувала 4 автобуси «Беркуту», перекрили рух, за допомогою биток завдавали ударів по автобусах, розбили скло, намагалися завдати тілесних ушкоджень працівникам міліції. У них також були вилучені маски, що свідчить не про мирний характер, а про підготовку до вчинення протиправних дій. Працівниками міліції нападників було обеззброєно». ось його пояснення найтрагічніших днів на Майдані та вбивства Небесної сотні: «співробітники міліції не використовують вогнепальну зброю, а дехто із загиблих мітингувальників мав поранення в потилицю, що може свідчити про те, що стріляли в них не міліціонери, а люди, які були десь поруч, разом серед мітингувальників». Після Майдану став адвокатом, був захисником Андрія Портнова, Вадима Новинського, супровожував Ріната Ахметов під час його візиту у НАБУ.
Але повернімося до «квартирної справи». Після того, як детективи НАБУ розпочали розслідування, фігуранти схеми занервували та намагалися дуже швидко передати НГУ квартири на суму 7 млн грн, тобто саме на ту суму, яку було прописано у підробленій експертизі.