Олена Кошелєва – начальниця відділу ГУ Державної податкової служби в місті Києві.

28 грудня 2020р.

Податкова об’єднує! Так можна сказати про родину Кошелєвих. Олена та Олександр працюють у столичній податковій щонайменше з початку 2000-х років. Зарплати там не такі вже й високі, але в деклараціях службовців ми помітимо симпатичний будинок. А якщо уважніше придивимось до сина Іллі, то виявиться, що в юному віці він зміг придбати елітний позашляховик, на який треба працювати з десяток років у тій же податковій.Знайомтеся, начальниця відділу перевірок в аграрно-промисловій сфері головного управління ДПС у місті Києві – Олена Валеріївна Кошелєва.

Illustration

Звісно, у відділі перевірок аграріїв Олена Кошелєва працювала не завжди, мабуть досягла такої позиції, поступово підіймаючись кар’єрними сходинками. На жаль, нам не вдалося відшукати в публічному доступі повну її трудову діяльність, але ще в далекому 2003 році вона отримувала дохід від Державної податкової інспекції в Печерському районі Києва.
Ми проаналізували всі наявні в публічному доступі декларації Олени Валеріївни за 2015, 2016, 2017, 2018 та 2019 роки. За цей час Кошелєва мала зарплату, що активно зростала, та дохід від відчуження майна на 2,6 млн і 500 тис. грн. Її чоловік Олександр Кошелєв також працює в податковій міста Києва, але отримував дещо меншу зарплату. Син подружжя Ілля Кошелєв мав у 2017 році мінімальну зарплату та дохід від підприємництва.

Illustration
Illustration

Цікаво, що все майно, яке вписане в майнову декларацію за попередній рік, записане винятково на Олену Кошелєву. Так, торік у її власності було п’ять земельних ділянок в Одеській і Київській областях площами 0,02, 0,096 та 0,12 га.
Кошелєва також володіє чотирма квартирами в Києві, площа двох із них понад сто квадратних метри. Зокрема, йдеться про 55 кв. м на проспекті Перемоги, отримані в спадок, та 139,3 кв. м у новому будинку 13 по вулиці Голосіївській, отримані від батька Валерія Ледовського. Ще двох квартир взагалі немає в реєстрі речових прав.
На кожній із перерахованих вище земельних ділянках також розташовано по будинку. Наприклад, у населеному пункті Лиман Одеської області податківиця має 68,5 кв. м. А от у Київській області, неподалік від Вишгорода, у неї є більше: 226,4 кв. м в одному із садівницьких товариств. Ми відшукали цей маєток, який із висоти має ось такий вигляд.

Illustration

Цей маєток податківиця також отримала в спадок. Тобто виходить, що все коштовне майно було оформлено на її батьків. Це стандартна ситуація в таких ситуаціях. Цікаво, що Кошелєва взагалі не вказує в деклараціях вартість успадкованого майна, точніше оцінює його в 1 гривню.
Син Ілля Кошелєв зареєстрований підприємцем і прописаний за тією ж адресою, де живуть батьки з ДФС. Але в декларацію чомусь його припинили вносити. Має кілька КВЕДів, основний із яких «надання інших інформаційних послуг». Нагадаємо, підприємництво за весь 2017 рік принесло йому 52 тисячі гривень.

Illustration


Того ж року Ілля Кошелєв отримав 19 тисяч гривень офіційної зарплати від ТОВ «Марія», яким володіє одноосібно. Доля в товаристві перейшла йому приблизно в 2018 році. Фірма з підсумками 2019 року мала дуже малі обороти: лише 125 тисяч гривень і 2 тисячі гривень чистого доходу від роздрібної торгівлі.

Із тих фінансових показників і доходів, які ми бачимо, син податківиці Ілля Кошелєв не має якихось високих надприбутків. Ну, принаймні офіційно з декларацій чи фінансового звіту їх не побачити. Але, 2018 рік – сина Іллю родина вже припиняє вносити в декларацію, причин тут можна наводити з десяток. Тоді ж він як самостійний чоловік бере та й оформлює на себе елітний позашляховик Mercedes-Benz GLS 350 вартістю в понад два мільйони гривень.
Отак просто, просто дев’ятнадцятирічний на той момент хлопець, і купа кінських сил під капотом. Купив, але навичок водіння ще не встиг опанувати: через два тижні після оформлення автомобіля в Києві по вулиці Басейній він (або його повний однофамілець) в’їхав в інший мерседес.
До речі, суддя Білоцерківець визнав його винним у ДТП, але затягнув справу та закрив її у зв’язку із закінченням терміну притягнення до відповідальності.

Illustration

Пошкодження пошкодженнями, але тут можна було би порадіти за юнака. Припускаємо, що з купівлею цього автомобіля йому допомоги батьки. Як ми вже раніше згадували, податківиця Олена Кошелєва якраз у 2018-му отримала дохід в 2,6 млн грн від продажу майна. Двох об’єктів нерухомості та двох автомобілів: Mercedes-Benz GLS 320 2008 року випуску та Volkswagen Sharan 2000 року випуску. Якщо порівнювати дві декларації, то зникла лише одна ділянка, а не дві. А все інше лишилося на своїх місцях. Тож звідки взявся додатковий мільйон і з чого? Невідомо. До речі, можна було б посперечатися, чи вартувала продана ділянка у Віті-Поштовій бодай один мільйон.

Реформування державної податкової служби повинно було б очистити її кадровий склад від людей із неоднозначною репутацією та сумнівним походженням набутого майна. Нагадаємо, нещодавно ми розповідали вам про завідувача сектором ГУ ДПС у Львівський області Ярослава Кравціва, у якого знайшли активний бізнес – готель у Карпатах.

Illustration