Микола Ільяшенко – перший заступник начальника податкової служби м. Києва

2 грудня 2019р.

Зараз багато говорять про реформу суддів, прокуратури, інших правоохоронних та антикорупційних органів, але часто забувають, що наразі проходить реформування ще одного важливого органу, рівень корумпованості якого довгий час був одним із найбільш високих. Через процес реструктуризації проходить Державна фіскальна служба, вона має поділитися на два підрозділи – митну та податкову службу. У нові служби потроху переходять співробітники ДФС, ми будемо аналізувати та розповідати вам про тих, яким, на нашу думку, зовсім не місце в новостворених органах.
Ми переконані, що податківець, здатний заощадити в рік удвічі більше, ніж офіційного заробити, безперечно талановитий, проте зовсім в іншому аспекті, який необхідний для прозорої роботи нової податкової.

Знайомтеся, перший заступник начальника податкової служби м. Києва – Микола Ільяшенко.

Illustration

Вся кар’єра Миколи Ільяшенка проходить на державній службі: працював у податковій міліції, очолював податкові інспекції кількох районів столиці, Борисполя та Вишневого, був першим заступником начальника ДФС у м. Києві, ну а зараз є першим заступником голови податкової служби у м. Києві.
Аналізуючи декларації працівників податкової служби, складно обійти увагою Миколу Ільяшенка:
величезна кількість майна та десятки мільйонів гривень готівкових заощаджень, проте найцікавішим є те, як податківцю Ільяшенку та його родині вдається за рік заощаджувати більше ніж заробляти, однак про все по черзі.

Ми проаналізували декларації Миколи Ільяшенка за 2014, 2015, 2016, 2017 та 2018 роки. Відразу зауважимо цікаву розбіжність між паперовими та електронними деклараціями чиновника: так, у паперовій версії декларації за 2015 рік єдиним членом родини є дружина податківця – Тетяна Ільяшенко, а ось в електронній декларації за той самий 2015 рік Ільяшенко згадує, що має ще й дочку та декларує і її.

Illustration
Illustration

Як ми згадували раніше, Микола Ільяшенко працює на державних посадах все життя, а, отже, його основним видом доходів є заробітна плата. Також у 2015 році податківець взяв позику у своїх батьків у розмірі 1 млн.грн, яку до цього часу не повернув. Однак, як і багатьом держслужбовцям, Миколі Ільяшенку поталанило з успішною дружиною, її дохід за ці роки зріз із 989 тис.грн. у 2014-му до майже 5 млн.грн. у 2018 році. Також всі ці роки Тетяна Ільяшенко декларує дохід від надання в оренду приміщення на Печерську стоматологічній клініці, всі ці роки доходи від орендодавця коливалися від 1.3 млн до 2.6 млн. гривень на рік.

Illustration

Однак, якщо доходи родини Ільяшенка збільшувалися поступово, то готівкові заощадження родини всі ці роки росли небаченими темпами, часом перевищуючи загальні доходи родини за рік. Так, якщо у 2015-му році родина Ільяшенка задекларувала 1.8 млн.грн. готівки, з яких 1 млн. це позика від батьків, то у 2018 році Ільяшенки декларують цілих 17 млн.грн. готівкових коштів.

Illustration

Ким же працює дружина Миколи Ільяшенка? З 2008 року Тетяна Ільяшенко зареєстрована як фізична особа-підприємець, основним видом її діяльності є гуртова та роздрібна торгівлі різними видами товарів. Також дружина податківця є власницею ТОВ «Валерія», яке, згідно з аналітичною системою Youcontrol, перебуває в процесі ліквідації. Журналісти програми «Слідство.інфо», які ще у 2016 році публікували розслідування щодо Миколи Ільяшенка, виявили, що компанія «Валерія» зареєстрована за фіктивною адресою, а основним бізнесом Тетяни Ільяшенко є мережа аптек.
Якщо вас вразила значна кількість готівки, якою володіє Микола Ільяшенко та його родина, то ще більше вас може здивувати кількість майна у власності цієї родини. Значну кількість нерухомості родина Ільяшенків придбала за часів президентства Януковича у 2010-2011 роках, а також у час Майдану 2013- 2014 років. Так, під час Революції гідності, у грудні 2013 року, дружина Миколи Ільяшенка стала власницею будинку площею 318 кв.м. у селі Гора під Києвом. Незважаючи на те, що будинок придбаний не так давно, Ільяшенко зазначив, що його вартість йому невідома. Втім, як виявили журналісти проекту «Слідство.інфо», подібні будинки в цьому котеджному комплексі коштують щонайменше 10 млн.грн.

Illustration

За кілька місяців до купівлі будинку, у жовтні 2013 року, дружина податківця стала власницею двох квартир у київських новобудовах. Квартири в елітному будинку на Печерську площею 65.5 кв.м. та величезної квартири площею 208,9 кв.м. на лівому березі Києва. Як і у випадку з будинком, Микола Ільяшенко не задекларував вартість цього майна. Відповідно до спеціалізованих сайтів, подібні квартири в цих будинках на Печерську коштують від 125 000 дол. США, а на лівому березі - від 200 000 дол. США.
На жаль, нам не вдалося виявити точне місцерозташування частини майна Тетяни Ільяшенко через його відсутність у реєстрі прав на нерухоме майно. Проте навіть просто перелік задекларованого дружиною податківця майна справді вражає:
● Квартира в Києві площею 276 кв. м (придбана в 2009 році); ● Квартира в Києві площею 67 кв. м (придбана в 1996 році);● Квартира в Києві площею 60 мкв. м (придбана в 2011 році); ● Квартира в Полтаві площею 44 м2 (придбана в 1993 році);● Нежитлове приміщення в Києві площею 230 кв. м (придбане 2011 року); ● Нежитлове приміщення в Києві площею 148 кв. м (придбане 2011 року); ● Нежитлове приміщення в Києві площею 142 кв. м (придбане 2009 року); ● Нежитлове приміщення в Києві площею 139 кв. м (придбане 2011 року); ● Нежитлове приміщення в Києві площею 109 кв. м (придбане 2004 року); ● Нежитлове приміщення в Києві площею 99,9 кв. м (придбане 2011 року); ● Нежитлове приміщення в Києві площею 72 кв. м (придбане в 2005 році); ● Нежитлове приміщення в Києві площею 56 кв. м (придбане в 2011 році); ● Нежитлове приміщення в Києві площею 33,5 кв. м (придбане 2011 року); ● Паркомісце в Києві площею 19 кв. м (придбане в 2010 році);● Паркомісце в Києві площею 18 кв. м (придбане в 2011 році); ● Паркомісце в Києві площею 20 кв. м (придбане в 2009 році); ● Паркомісце в Києві площею 19 кв. м (придбане в 2006 році); ● Паркомісце в Києві площею 18 кв. м (придбане в 2007 році).

Illustration
Illustration

Звертаємо увагу, що лише у 2011 році Тетяна Ільяшенко придбала 8 об’єктів нерухомості в Києві загальною площею 784 кв.м.
Єдина нерухомість, яка належить самому Миколі Ільяшенку, це квартира в Києві площею 109 кв.м.

Illustration

З нерухомістю щастить не лише дружині Миколи Ільяшенка, але і його батьку: у 2011 році, на той час 72- річний Віктор Єфремович Ільяшенко придбав квартиру в елітній новобудові Одеси площею 83 кв.м.
За даними розслідування «Слідство.інфо», батьки Миколи Ільяшенка, окрім одеської нерухомості, володіють трьома квартирами в Ялті.
Незважаючи на наявність аж п’яти паркомісць у Києві, якщо вірити декларації Миколи Ільяшенка за 2018 рік – вони стоять пустими, адже впливовий податківець не декларує жодного засобу пересування. Натомість у декларації чиновника за 2017 рік задекларовано два автомобілі: Mazda 03 2014 р. в. у власності Миколи Ільяшенка та Mercedes-Benz GL 550 2008 р. в. його дружини.
Цікаво, що податківець у декларації стверджує, що 2016 року його дружина придбала Mercedes-Benz GL 550 всього за 150 000 грн, тоді як його ринкова вартість стартує від 300 до 600 тис.грн. Мабуть, усе, до чого торкається сім’я податківця, перетворюється на гроші, бо у 2018 дружина його продала за 945 000 грн. Тобто через 2 роки після купівлі авто виросло у ціні більше ніж у 6 (!!!) разів і стало коштувати значно вище за ринкову ціну.
До речі, мазду Ільяшенко теж дуже вигідно продав. Її можна придбати за ціну від 240 до 400 тис.грн, але податківцю вдалось виручити за неї понад 500 тис.грн.
Судячи з декларації, перейшли на використання громадського транспорту.
Нагадаємо, що зараз проходить процес реорганізації податкової служби та створення окремих податкової та митної служб. І одним із показників ефективності чи навпаки провалу даної реформи стане очищення новостворених органів від працівників із сумнівним майном та біографією.
Надалі ми продовжимо знайомити вас із працівниками податкової служби, які зараз залишаються в її складі.

Illustration
Illustration
Illustration