Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Закликаємо народних депутатів виконати передвиборчі обіцянки щодо судової реформи та не поглиблювати кризу судової влади.

 

27 січня 2021р.

 

Ми, представники громадських організацій, що роками борються за утвердження справедливого судочинства в Україні, стурбовані ситуацією з судовою реформою, яка склалась в Парламенті. Замість того, аби якнайшвидше запустити якісне оновлення органів суддівського врядування - Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої кваліфкомісії суддів (ВККС), - народні депутати розглядають законопроєкти, які спрямовані лише на поглиблення проблем, які вже існують.

 

Так, уже в четвер, 28 січня народні депутати планують проголосувати законопроєкт №4229, який пропонує віддати добір та призначення суддів в руки нереформованої Вищої ради правосуддя. Також на розгляді в Раді перебуває законопроєкт №4505, який дозволяє Вищій раді правосуддя призначати довічно суддів, які провалили перевірку на доброчесність.

 

Водночас Комітет з питань правової політики вже кілька місяців зволікає із затвердженням нової редакції законопроєкту №3711, який дозволить перезавантажити ВККС та розблокувати добір і призначення суддів. Особливо тривожним є те, що члени комітету в період новорічних свят переписали попередньо узгоджену редакцію законопроєкту, нівелювавши роль міжнародних експертів та віддавши повний контроль за добором членів ВККС в руки ВРП.

 

Таким чином, замість того, аби забезпечити якісний та доброчесний склад органів суддівського врядування, народні депутати лише посилюють недоброчесних представників суддівсько-адвокатських кланів, які зайняли крісла членів ВРП.

 

Ми вкотре наголошуємо на тому, що джерелом проблем в судовій владі є непрофесійні та недоброчесні члени в органах суддівського врядування, а тому наділення їх додатковими повноваженнями тільки поглибить проблеми.

 

З огляду на це, ми закликаємо народних депутатів припинити імітувати судову реформу та нарешті виконати свої передвиборчі обіцянки і міжнародні зобов’язання щодо якісного оновлення ВРП та ВККС.

 

  • Центр протидії корупції
  • Автомайдан
  • Трансперенсі Інтернешнл Україна
  • Фундація DEJURE

 

Copyright © 2021 Автомайдан