(093) 955-56-44

 

Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Катерина Бутко

 

Бурштинова лихоманка

 

26 червня 2015р.

 

 

Промисел нелегального видобутку бурштину процвітає в Україні вже багато років, а за останні два роки взагалі набув небачених масштабів, створивши справжній екогеноцид у Житомирській, Рівненській та Волинській областях.

 

До видобутку бурштину в цих областях причетні не тільки бандити, але й усі силові органи (МВС, СБУ, прокуратура) і керівництво області, які "кришують" нелегальний промисел. Але, скоріш за все, ниточки тягнуться до найвищих владних кабінетів у Кабміні та Адміністрації Президента.

 

У результаті мільярди гривень на рік не надходять до державного бюджету України, тисячі нелегальних працівників та непоправна шкода природі. І вина за все це лежить на уряді, за мовчазної згоди якого все це і відбувається.

 

Проблему бурштину регулярно піднімають журналісти та громадські активісти, а минулого тижня активісти Автомайдану, приїхавши до Олевського району Житомирської області та запустивши коптер, зуміли показати реальні масштаби трагедії. І це тільки в одному районі однієї області!

 

 

Виявилося, що все це – "сюрприз" для міліції, губернатора та інших посадовців, та навіть візит всього керівництва області ніяк не вплинув на вирішення проблеми, так як всього через два дні після нашого візиту видобуток бурштину поновився в колишніх масштабах.

 

Міністр Арсен Аваков відреагував лише за кілька днів у звичній для себе манері – написавши блог.

 

І дійсно, що ще міг зробити міністр МВС у цій ситуації? Арсен Аваков поскаржився на те, що в нього "зв'язані" руки, так як закон про легалізацію видобутку бурштину "застряг" у Верховній Раді. Виходить, що порушень закону, пов'язаних з озброєними бандитами, масштабною вирубкою лісу, грабуванням країни на мільярди доларів – недостатньо, щоб почати боротися з проблемою та арештувати винних чи хоча б відкрити кримінальні провадження? Зараз, порушень закону міністр "не бачить"? Як кажуть: хто хоче - той шукає можливість, а хто не хоче - причини.

 

Виникає питання до коаліції, яка несе відповідальність за виконавчу владу: як ви поясните народу України, чому ви закриваєте очі на злочинну бездіяльність міністра Авакова, яка завдає шкоди державі на мільярди гривень на рік, у той час, коли українці останнє віддають для солдат, що захищають нашу країну?

 

Хочу також звернутися до Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка та повідомити, що наступного разу  ми запросимо із собою в поїздку не тільки журналістів та громадських діячів, але й представників ОБСЄ та міжнародних донорських організацій, щоб вони на власні очі побачили те, як український уряд ігнорує мільярди гривень на рік, які можуть йти до бюджету України, при цьому продовжує їздити по всьому світу та вимолювати кредити. Ми покажемо не тільки Україні, але й всьому світу, де заховані гроші, яких, за словами уряду Яценюка, так не вистачає на реформи та АТО.

 

P.S.: Фото з бурштинівських копанок додаються:

 

Copyright © 2020 Автомайдан