(093) 955-56-44

 

Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Роман Маселко

 

Роман Маселко: Закликаємо суддів очищатись вже зараз, а не чекати безславного кінця, як Чернушенко!

 

25 червня 2015р.

 

 

 

Цілий тиждень топ новиною в Україні є обшук у кабінеті та вдома у голови Апеляційного суду м.Києва Чернушенка А.В.

 

Якщо відверто, то я вважаю, що такі обшуки вже давно треба було провести у всіх судах в рамках розслідувань справ щодо суддів. Це звичайна і дієва слідча дія. Її необхідно використовувати у всіх випадках, коли вона може призвести до збору необхідних доказів.

 

Але зараз я не про обшуки. Найцікавіше у цій історії - це звинувачення п. Чернушенка стосовно О.Філатова.

 

Оскільки у взаємовідносинах влади і суддів поки мало що змінилося, то я вірю, що таке могло мати місце. ГО "ВО "Автомайдан" категорично проти цього і наша мета - викорінити будь-які можливості влади впливати на рішення суду! Тому ми беремо цю ситуацію під контроль, але не голослівно, а реально. Тому я сьогодні подав заяву про злочин на підставі цих фактів і ми будемо вимагати від Генпрокуратури належного розслідування.

 

 

У цій історії з Філатовим є ще один момент, на який мало хто звертає увагу.

 

У хабарництві (а той, хто впливає, зазвичай щось обіцяє) завжди є дві сторони. І викорінити це можна лише шляхом встановлення відповідальності для обох. Для того щоб ті, хто впливають, понесли покарання, Закон "Про судоустрій" передбачає ОБОВ'ЯЗОК кожного судді негайно (протягом 5-ти днів) інформувати правоохоронні органи про кожен випадок звернення до судді стосовно конкретних справ у непроцесуальний спосіб. Невиконання цього обовязку є підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

 

Як на мене, це цілком правильна норма, яка покликана припинити будь-які спроби "порєшать" справи.

 

Антон Чернушенко явно порушив цей обов'язок, бо почав говорити про вплив лише після обшуку.

 

Ми вимагаємо від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України дати оцінку цій бездіяльності Чернушенка. Я подав відповідне звернення до ВККС.

 

Ну і як обійти увагою 25 000грн. і 6 500$? :) Ні я не заперечую, що Чернушенко міг їх заробити за свій довгий трудовий шлях. Дивує інше - як він їх витрачає. Скажіть, ви можете витратити за один день на зуби і продукти свою річну зарплату, яку ви реально цілий рік заробляли? Я - ні. Щось тут не те. А в законі "Про судоустрій" передбачена відповідальність судді у випадку встановлення невідповідності рівня життя судді задекларованим доходам. Тому я попросив ВККС перевірити і ці факти.

 

Ми своє слово сказали. Тепер чекаємо реакції Генпрокуратури та ВККС. Я ж буду йнадалі інформувати про результат перевірки і закликаю усіх до громадського контролю цих справ.

 

P.S. В Автомайдану є своя історія відносин з Чернушенком. Ми впевнені, що він відігравав не останню роль у забезпеченні переслідування активістів суддями під час Майдану. А в кінці 2014р. він цинічно переніс на 6(!) місяців люстраційну перевірку суддів в Апеляційному суді м.Києва! Ми ж були у нього з вимогою негайно почати люстраційний процес, надати громадськості відомості про свій майновий стан і дати можливість журналістам відвідати його місце проживання. Тоді він повністю проігнорував наші вимоги, а після закінчення повноважень розпочав боротьбу за посаду, застосовуючи дуже брудні методи.

 

До речі, цікавий факт: рівно 19-го червня (на коли була перенесена люстрація) у кабінеті Чернушенка розпочався обшук, а згодом обшук провели і у нього вдома (пів року тому ми пропонували запросити лише журналістів). То чи не краще було б прислухатись до наших вимог? Гарний приклад. Змушує задуматися.

 

Таких Чернушенок ще багато. Але знайдемо час на кожного :)

 

І закликаємо суддів не чекати такого безславного кінця, а вже зараз очищатись і безкомпромісно боротись з будь-якими впливами на суддів (особливо з високих кабінетів).

 

Copyright © 2020 Автомайдан