Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Громадськість вимагає від Президента Зеленського ініціювати ліквідацію Окружного адмінсуду Києва.

 

20 липня 2020р.

 

17 липня НАБУ та САП повідомили про підозри суддям Окружного адміністративного суду Києва та пов’язаним з ними особам у вчинені низки злочинів.

 

Оприлюднені матеріали вкотре засвідчили: діяльність цього суду не має нічого спільного зі здійсненням неупередженого і справедливого правосуддя, а надані суду повноваження використовуються для впливу на інші органи влади і задоволення особистих потреб керівництва суду.

 

ОАСК запам’ятався багатьма одіозними рішеннями, які вкрай складно назвати законними. Цей суд допомагав високопосадовим фігурантам кримінальних проваджень уникати відповідальності, відбілював репутацію суддів з сумнівною доброчесністю, блокував призначення та звільнення високопосадовців тощо.

 

Як засвідчили нові оприлюднені матеріали, керівництво суду небезпідставно підозрювали у тісних зв’язках із політиками. Багато суддів Окружного адмінсуду Києва були фігурантами численних журналістських розслідувань.

 

Рік тому НАБУ вже оприлюднювало інформацію щодо зловживань у цьому суді. Декільком суддям тоді також було повідомлено про підозри. Однак тоді Вища рада правосуддя відмовилась навіть відсторонити підозрюваних з ОАСК Павла Вовка та Ігоря Погрібніченка від здійснення правосуддя. Попри клопотання прокурорів, строк розслідування тієї справи не було продовжено.

 

Попри значний резонанс, який спричинили оприлюднені раніше приклади зловживань в ОАСК, Президент Зеленський у жовтні минулого року просив “дати йому розібратись з цим Окружним адмінсудом”. Однак він досі не зробив нічого, аби припинити суддівське свавілля, навіть попри неодноразові заклики громадськості та навіть увагу МВФ до діяльності цього суду.

 

Ще за президентства Петра Порошенка питання ліквідації Окружного адмінсуду Києва було ініційоване і тодішній очільник держави навіть отримав погодження ВРП на це, однак, пізніше в Указі Президента згадка про ліквідацію ОАСК зникла.

 

За Конституцією України, саме Президент після консультацій з Вищою Радою Правосуддя має внести до Верховної Ради законопроект, який передбачатиме ліквідацію сумнозвісного ОАСК.

 

Громадські організації закликають Президента Зеленського невідкладно:

 

1) ініціювати ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва;

2) подати законопроєкт на виконання меморандуму з МВФ щодо передачі до Верховного Суду окремих категорій справ, підсудних наразі цьому суду, аби уникнути подібних зловживань у майбутньому.

 

Діяльність ОАСК не має нічого спільного із законним та справедливим судочинством, його судді вважають себе безкарними і мають надзвичайний вплив на діяльність інших державних органів, створюючи загрози для належної діяльності системи влади в державі. Подальше існування ОАСК матиме наслідком лише нові зловживання його суддів, тому Окружному адмінсуду Києва не місце у системі судоустрою України.

 

 • Фундація DEJURE
 • Центр протидії корупції
 • Всеукраїнське Об'єднання"Автомайдан"
 • Рух ЧЕСНО
 • Центр економічної стратегії
 • Transparency International Ukraine
 • Інститут законодавчих ідей
 • Центр громадського моніторингу та досліджень
 • Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції в Україні (ACREC)
 • Мережа захисту національних інтересів “АНТС”
 • Антикорупційний штаб
 • Харківський антикорупційний центр
 • Bihus.Info
 • ГО “Захистимо Протасів яр”

 

Copyright © 2021 Автомайдан