(093) 955-56-44

 

Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Результати прес-конференції щодо нелегального видобутку піску в Київській області.

 

20 січня 2016р.

 

 

Сьогодні в інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» відбулася прес-конференція на тему: «Нелегальний видобуток піску в Київській області. Хто заробляє та хто покриває нелегальний бізнес?», на якій активісти ВГО «Автомайдан» та екологи розказали про проведене ними дослідження корупційних схем нелегального видобутку піску на Київщині.

 

Зокрема, активісти розповіли, що їм вдалося виявити 6 нелегальних кар’єрів загальною площею більше 30 гектарів, де без жодних дозволів відбувається видобуток піску. Кожен зі знайдених кар’єрів працює вже не один рік, однак до цього часу правоохоронці навіть не намагаються зупинити цей нелегальний бізнес.

 

«За нашими даними існує спеціальна такса, яку платять «бізнесмени» контролюючим органам, щоб ті не заважали їм спокійно видобувати пісок. Так, представники правоохоронних органів, а саме поліція, прокуратура та СБУ отримують кожного місяця по 20 тис. грн. з одного кар’єру. Від 5 до 10 тис.грн. отримує також Екологічна інспекція. Більш того, вже відомо, що МВС не тільки закриває очі на незаконний бізнес, але й саме намагалося реалізувати арештований пісок через підконтрольне йому підприємство «Спецсервіс» влітку 2014 року» - зазначила активістка «Автомайдану» Катерина Бутко.

 

Відомо, що отримання ліцензії на видобуток корисних копалин в законний спосіб коштуватиме 800 000 грн. на 10 років. Також, підприємець повинен буде платити 10% податку на прибуток. За підрахунками активістів, до бюджету області кожного місяця не надходить щонайменше 700 000 грн. від роботи 6 нелегальних кар’єрів, не рахуючи 4 800 000 грн, що вони мали заплатити за отримання ліцензії.

 

Окрім ухиленням від сплати податків, робота нелегальних кар’єрів завдає значної шкоди й природі. Через роботу земснарядів та спеціальних барж, завдяки яким намивається пісок з дна водойми, утворюються ями глибиною до 25 метрів. За даними екологів, за останні роки на Дніпрі з’явилося 185 нових островів. Це загрожує не тільки обмілінням найбільшої водної артерії, але й утворенням пустель, болотистих місць там, де їх ніколи й не було та знищенням природних нерестовищ риби.

 

Один зі знайдених активістами нелегальних кар’єрів (№1) знаходиться на межі з Національним Природним Парком «Голосіївський» та загрожує знищенням унікальним породам рослин та тварин, що знаходяться в парку.

 

 

«На території заказника "Лісники" (заповідна зона Голосівського національного парку) зростає понад 10 видів рослин, занесених до Червоної книги України. Серед них-найбільша та найрізноманітніша у Києві популяція орхідей. Також до Червоної книги занесені вовчі ягоди, сальвінія плаваюча, гронянка віргінська та півники сибірські. Усі перелічені види опинились на межі зникнення через зневоднення заповідної зони парку. Також у висохлих водоймах зникла болотяна черепаха - вид, що охороняється Бернською конвенцією (Конвенція про охорону дикої флори та фауни природних середовищ існування в Європі). Цей вид черепах перебуває на межі вимирання у світі і в України нараховує найбільшу популяцію, яка, на жаль, стрімко скорочується через знищення водойм» - повідомив представник Національного Екологічного центру України Олександр Соколенко.

 

 

Учасники прес-конференції наголосили на тому, що всі зібрані ними матеріали були направленні до МВС, Генеральної прокуратури та Екологічної інспеції ще в минулому році, однак контролюючі органи жодним чином не відреагували на надіслані їм матеріали.

 

«З 2014 року в МВС знаходиться 32 відкритих кримінальних провадження з приводу незаконного видобутку піску в Київській області, однак, всі 2 роки співробітники правоохоронних органів тільки створюють видимість боротьби з проблемою. Так, на нелегальному кар’єрі поблизу Національного Парку «Голосіївський» вже кілька разів арештовували спецтехніку для видобування, але кожного разу робота поновлювалася вже за декілька діб. Очевидно, такі показові рейди та порушення кримінальних справ робляться лише задля отримання додаткових коштів від нелегальних видобувачів. Саме так у нас і з’являються "діамантові" прокурори та міліціонери. До речі, нелегальний кар’єр поблизу с.Погреби, на хабарі за який і були арештовані прокурори Шапакін та Корнієць, продовжує працювати за тією ж незаконною схемою «годуючи» вже інших правоохоронців» - Народний депутат України Ігор Луценко.

За словами активістів, дана прес-конференція є попередженням, як для нелегальних підприємців, так і для правоохоронців і в разі, якщо після покращення погодних умов нелегальні кар’єри знову відновлять свою роботу, активісти розпочнуть гучну серію протестів з вимогою закриття нелегального бізнесу.

 

Далі буде.

 

Copyright © 2020 Автомайдан