(093) 955-56-44

 

Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

"Багаті теж плачуть". Автомайдан проаналізував декларації керівництва Тернопільської прокуратури.

 

15 травня 2016р.

 

Частина 1. Антюк Іван Петрович.

 

Аналізуючи декларацію заступника прокурора Тернопільської області Івана Антюка, ще раз можна підтвердити те, що прокурори області й надалі не збираються чесно жити.

 

Так, у порівнянні з декларацією за 2014р., у 2015 році в Антюка з’явилася земельна ділянка, на якій він збудував будинок. Ділянка знаходиться у с. Підгороднє неподалік Тернополя. Усе б нічого, якби Антюк зазначив у декларації суму витрат на придбання у власність земельної ділянки, проте цю вартість він не вказав, чим порушив правила заповнення декларації, відповідно до яких, вартість на придбання не зазначається, якщо вона є меншою аніж 80 тис. грн. В Антюка у 2015 році з'явилося 15 сотих землі, ринкова вартість якої стартує від 1500 доларів США за сотку, що згідно курсу національного банку в рази вище суми обмеження (приблизна вартість 500-600 тис. грн.). На придбаній ділянці всього за один рік Антюк

спромігся збудувати хатину, проектна площа якої 275 м². За ринковою вартість ціни на таке будівництво стартують від 1 500 000 грн. За інформацією сусідів, Антюк І. П. вже проживає в новозбудованому будинку який ще не введений в експлуатацію, таким чином прокурор порушує законодавство в сфері експлуатації об’єктів будівництва, за що передбачено штраф від 6800 до 8500 грн. Крім цього прокурор таким чином ухиляється від сплати податку з нерухомого майна, адже не введена в експлуатацію нерухомість не оподатковується.

 

 

Будинок Івана Антюка в с.Підгороднє Тернопільської обл.

 

 

За інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у власності Антюка І. П. перебуває ще одна земельна ділянка, площею в 1,1285 Га., яку Іван Петрович в декларації не вказав, чим знову ж таки порушив законодавство.

 

Також не зрозуміло, з яких джерел члени сім'ї Антюка отримали більш ніж 700 тис. грн. "інших видів доходів", у яких відображаються, як правило, соціальні, пенсійні виплати та доходи від продажу власно вирощеної сільськогосподарської продукції, субсидії тощо. У власності членів сім’ї перебуває також автомобіль Toyota Camry, ринкова вартість стартує від 250 тис. грн. та Peugeot 3008, 2011 р.в. (в користуванні). Цікаво те, що знайти у Тернополі того, хто дав би у користування такий автомобіль, практично неможливо. У власності сім’ї перебуває квартира загальною площею майже 100 м², ринкова вартість від 1 млн. грн.

 

А ще згадаємо 50 тис. доларів США, які в Антюка вилучили під час обшуку працівники НАБУ. Гроші до Івана Петровича просто липнуть, чого не можна сказати про більшість жителів Тернопільської області.

 

Отже, на сьогодні загальна вартість майна заступника прокурора Тернопільської обл. Антюка Івана Петровича становить близько 3,5 млн. грн. або його заробітна плата за... 18-20 років.

 

П.С. Також Іван Петрович любить при виконанні «бовкнути» не подумавши. Так було із ситуацією, коли Антюк своїми висловами в пресі завдав шкоди діловій репутації ГО «ВО «Автомайдан», що було доведено у судовому порядку в суді першої інстанції та апеляційному суді, який змусив прокуратуру офіційно спростувати заяву Антюка та попросити вибачення у нас. Звернемо увагу, що за дане порушення Закону Антюк не поніс жодної відповідальності передбаченої законодавством. Кругова порука в прокуратурі Тернопільської області не дала змоги прокурору Мартинюку дати принаймні догану своєму другу Антюку. Таким чином Мартинюк розділив відповідальність за це порушення разом з своїм підлеглим Антюком.

 

Частина 2. Сідоров Віталій Михайлович.

 

 

Прокурор Віталій Сідоров відзначився в часи Революції Гідності тим, що оскаржував безневинні рішення Тернопільської міської ради про вивішування прапорів Європейського Союзу чи перейменування майдану Мистецтв у площу Героїв Небесної сотні. Віталій Михайлович оминув люстрацію та навіть намагався відбілитися за рахунок окремих рейтингів у ЗМІ, де його було визнано «Людиною року».

 

Сьогодні Віталій Михайлович займає почесну посаду керівника Тернопільської місцевої прокуратури.

 

Проведеним нами аналізом декларацій прокурора Сідорова встановлені численні невідповідності, зокрема: у декларації за 2013 рік вказано, що Віталій Михайлович володів автомобілем Audi А6, у 2014 цей транспортний засіб вже ник із декларації прокурора, а у 2015 з’явився у власності членів його родини. Де автотранспортний засіб перебував у 2014 році - невідомо, така собі «машина–фантом», яка то з'являється, то зникає із декларації Сідорова В. М. Ще один автомобіль перебуває у власності членів сім’ї декларанта (Citroen C5, 2012 р.в.), ринкова вартість якого, станом на сьогодні, стартує від 360 тис. грн. У декларації за 2013 рік транспортний засіб уже перебував у власності родини.

 

Стосовно нерухомого майна, Віталій Михайлович є менш заможним, аніж його колега Антюк з обласної прокуратури, адже має квартиру в м. Кременець 52,9 м², проте проживає вже 3 роки поспіль в будинку, який перебуває в користуванні площею 264,1 м². Довгострокова оренда будинків у Тернополі та передмісті, за ринковими цінами, становить від 350 дол. США за місяць. Відтак, за рік ця сума складає більше 100 тис. грн. Нагадаємо, що відповідно до правил заповнення декларації, сума витрат на оренду чи інше право користування повинна вказуватися в декларації, за умови якщо вона перевищує 80 тис. грн. Таким чином, складається враження, що прокурор не задекларував у повній мірі свої витрати, пов’язані з орендою житлового будинку. Звернемо увагу, що Сідоров В. М. витрачає на оренду такого будинку від 60% свого доходу.

 

У декларації Сідорова В. М. не відображено домоволодіння у м. Кременець, що відповідно до відомостей з реєстру прав власності на нерухоме майно належить його дружині Сідоровій І. А. з 2004 року.

 

Дружина прокурора є не менш одіозною. В засобах масової інформації опубліковані статті стосовно успіхів Ірини Анатоліївни в її адвокатській діяльності. За свідченнями журналістів, Сідорова І. А. своїм успіхам у юридичних справах завдячує саме наявності впливового чоловіка. Також, враховуючи кругову поруку прокурорів, у області небезпідставно журналісти роблять висновок про конфлікт інтересів стосовно роботи подружжя (прокурор+адвокат).

 

Слід сказати, що успішна адвокатська діяльність не дуже успішно оплачується. Відповідно до показників декларації, члени сім'ї заробили від провадження незалежної професійної діяльності:

 

у 2015 році – 0 грн.

у 2014 році – 21 930 грн.

у 2013 році – 17 600 грн.

 

На ринку адвокатських послуг вступ у справу коштує від 200 дол. США, (5000 грн.). Тому складається враження, що дружина прокурора Сідорова не такий вже й хороший адвокат. У скількох справах Сідорова І. А. фігурувала як адвокат, і скільки вона заробила коштів, залишаємо для подальшого розслідування журналістів. Зауважимо лише, що більшу частину свого загального заробітку члени сім’ї прокурора витрачають на добровільне страхування. Так у 2015 році члени сім’ї прокурора витратили на добровільне страхування майже 70% свого доходу (24 509 грн.), а в 2014 році – 72% (15 878 грн.). Сідоров В. М. не витрачає грошей на добровільне страхування, але це й не дивно, адже потрібно утримувати членів сім'ї, платити за оренду будинку та ще й витрачати кошти на утримання та заправку двох автомобілів.

 

П.С. Таким чином, головний прокурор Тернополя нехтує процедурою заповнення декларації так само, як і його колеги з області, чим порушують присягу прокурора визначену ст. 36 ЗУ «Про прокуратуру» в частині неухильного дотримання Конституції та Законів України, за що, вважаємо, повинні бути звільнені з органів прокуратури. Сідоров В. М. у репортажі каналу ІНТБ говорив, що якщо громада скаже йому піти, то він піде, так ось Віталій Михайлович час настав.

 

Частина 3. Мартинюк Олександр Григорович та його угрупування.

 

Якщо порівнювати з підлеглими, прокурор Мартинюк живе досить скромно при річних доходах в 330 тис. грн. (93% з яких становить заробітна плата). Прокурор області володіє стареньким транспортним засобом Audi 80 B4. Водночас, безробітні члени сім’ї Мартинюка (з середнім місячним доходом за останні 3 роки в 1200 грн.) володіють позашляховиком преміум-класу Toyota Landcruiser 2008 р.в. Ринкова вартість такого авто на сьогодні становить від 0,5 млн. грн. Поточне ТО, заміна масла тощо коштує 11,5 тис. грн. на рік. Сім’я володіє цим автотранспортним засобом ще з 2013 року, відтак зароблений він був ще в часи роботи на посаді прокурора м. Хмельницького.

 

Аналізуючи декларації керівного складу прокуратури, варто сказати, що заробітні плати керівників прокуратури на фоні загального зубожіння мешканців Тернопільщини виглядають

не так вже й погано. Для прикладу, місячна заробітна плата заступників прокурора міста становить від 12 500 грн. на місяць, а місячна заробітна плата керівників місцевих прокуратур – близько 14 000 грн. на місяць. На 2016 рік для виплати заробітної плати працівникам прокуратури в Тернопільській області виділено 6,6 млн. грн., ще 7,4 млн. грн. прокурори отримають у вигляді надбавок та доплат, а також 10,1 млн. грн. премій та матеріальної допомоги на «оздоровлення». Нещодавно наші друзі з «Самооборони Майдану Тернопільщини» опублікували інформацію про те, як працює прокуратура області з резонансними справами, а саме те, що жодна з них не доведена до логічного завершення, справи перекваліфіковуються на більш м’які покарання і «спускаються на гальмах». Логічним постає питання: за що прокурори отримують такі заробітні плати, про які простому українцю можна тільки мріяти?!

 

Не менш якісним є матеріальне забезпечення роботи прокуратури. Так, на закупівлю дрібного (поточного) обладнання та інвентаря на 2016 рік виділено для закупівлі: степлерів – 6 035 грн (1 шт. у розрахунку на одного працівника на рік), пакетів для сміття – 7 200 грн (100 шт. на одного працівника), ручки кулькові – 5 736,00 грн (9 шт. на одного працівника), біндери – 4 212,00 грн. (12 шт. на одного працівника), клей-олівець, ПВА – 8 244,00 грн. (4 шт. на одного працівника), календарі – 3 288,00 грн. (7 шт. на одного працівника). Список можна продовжувати. Здавалося б, безкінечно, оскільки цьогоріч на закупівлю подібного інвентаря заплановано 806 тис. грн. Цікаво, що більшість установ та організацій, які фінансуються з бюджету, не можуть собі дозволити таких видатків. Так, у Тернополі на поточну закупівлю предметів із розрахунку на один загальноосвітній навчальний заклад виділяють близько 100 тис. грн., на один садочок в середньому 50 тис. грн.. Тобто, це в рази менше, ніж дали прокуратурі області.

 

Не нехтує прокуратура й послугами сторонніх організацій. Так, у 2016 році планується оплатити: 83 490 грн. – послуги з технічної підтримки веб-сайту; 20 815 грн. – для чищення килимового покриття та крісел; 198 874 грн. – для прибирання приміщень. Всього на послуги у 2016 році заплановано сплатити більше 1 млн. грн(!!!). Водночас, на одну тернопільську школу витратять 65 тис. грн., а на один садочок - 42, 5 тис. грн. При негативній роботі прокуратури області вважаємо такі витрати на утримання угрупування «ПРОКУРАТУРА» невиправданими.

 

Як бачимо, прокурори Тернопільської області дуже часто "забувають" про присягу прокурора визначену ст. 36 ЗУ «Про прокуратуру» в частині неухильного дотримання Конституції та законів України, за що на нашу думку давно повинні бути звільнені з органів прокуратури!

 

Далі буде.

 

ВО "Автомайдан" Тернопільський осередок

Мартинюк О.Г. Декларація за 2013р.

Мартинюк О.Г. Декларація за 2014р.

Мартинюк О.Г. Декларація за 2015р.

Сідоров В.М. Декларація за 2013р.

Сідоров В.М. Декларація за 2014р.

Сідоров В.М. Декларація за 2015р.

Антюк І.П. Декларація за 2014р.

Copyright © 2019 Автомайдан