Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Громадські організації закликають парламент якнайшвидше ухвалити Антикорупційну стратегію 2021-2025.

 

14 червня 2021р.

 

Вже четвертий рік в Україні відсутній актуальний програмний документ для проведення антикорупційних реформ - дія попередньої Антикорупційної стратегії завершилась у 2017 році. З вересня 2020 року на розгляді Верховної Ради перебуває законопроект 4135 “Про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки”, поданий Кабінетом Міністрів України.

 

Законопроект був підготовлений Нацагентством з питань запобігання корупції, пройшов ряд публічних консультацій та отримав схвальні відгуки. Проект Антикорупційної стратегії передбачає як подальшу розбудову спроможності антикорупційних органів та інструментів, так і реалізацію секторальних заходів для зниження корупції у системі правосуддя, податковій та митній сферах, державному та приватному секторах економіки, будівництві, земельних відносинах та інфраструктурі, секторі оборони, медицині та соціальному захисті. Поєднання антикорупційних реформ та секторальних заходів вже довело свою ефективність у попередні роки. Особливу увагу цей документ приділяє застосуванню цифрових інструментів для запобігання корупції - загалом їх передбачено більше тридцяти.

 

Затвердження Антикорупційної стратегії та подальше її виконання сприятиме не лише виконанню міжнародних зобов’язань України, але й більш ефективному використанню бюджетних коштів та кращому врядуванню. Такий програмний документ забезпечує скоординованість дій органів влади та інших заінтересованих сторін у реалізації антикорупційних заходів. Також прийняття Антикорупційної стратегії є передумовою для затвердження чіткого плану дій з її реалізації, що зробить можливим дієвий контроль за тим, наскільки своєчасно, повно та якісно державні органи виконують передбачені заходи.

 

Нещодавно Президент Зеленський зазначив, що “парламенту варто зосередитись на тому, що останні чотири роки в Україні відсутній програмний документ – Антикорупційна стратегія” і що депутатам необхідно якнайшвидше ухвалити внесений урядом проект й затвердити таку стратегію.

 

Проект Закону був визначений Президентом як невідкладний, прийнятий у 1-му читанні ще у листопаді 2020 року, його підготовку до 2-го читання у профільному комітеті було завершено ще у березні цього року, втім, дотепер законопроект не винесено на голосування до сесійної зали.

 

З огляду на зазначене, громадські організації закликають:

 

 • Голову Верховної Ради України та членів Погоджувальної ради – якнайшвидше включити до порядку денного пленарного засідання ВР законопроект 4135 для прийняття у другому читанні та в цілому;
 • Верховну Раду та народних депутатів – якнайшвидше підтримати у другому читанні та в цілому проект Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки, щоб забезпечити ефективність та скоординованість антикорупційних заходів у державі, позитивні наслідки яких будуть відчутними для держави, місцевого самоврядування, бізнесу та громадян.

 

Організації, які підписали заяву:

 

 • Громадська спілка Коаліція РПР
 • Разом проти корупції
 • Трансперенсі Інтернешнл Україна
 • Центр демократії та верховенства права
 • Центр політико-правових реформ
 • Центр протидії корупції
 • Інститут законодавчих ідей
 • Антикорупційний штаб
 • Громадська рада при НАЗК
 • Всеукраїнське об'єднання "Автомайдан"

 

 

 

Copyright © 2021 Автомайдан