(093) 955-56-44

 

Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

Голови судів, призначені Януковичем, отримали можливість зберегти свої посади протягом ще 7 років. Чи можна це назвати "оновленням"?

 

Роман Маселко

 

 

10 червня 2016р.

 

 

Ну що ж, дива не трапилося.

 

09 червня 2016р. Вищий адміністративний суд України виніс рішення, яким визнав, що обрання Бабенка В.М. головою апеляційного суду Черкаської області ВТРЕТЄ поспіль не є порушенням правила, що одна особа не може бути головою суду більш ніж двіччі поспіль.

 

Тим самим ВАСУ продовжив "славні" традиції Конституційного суду часів Кучми, який повністю дискредитував себе, вирішивши, що 1+1 = 1. Як на мене, це яскравий приклад юридичного шулерства, яке не має нічого спільного з верховенством права (доброчесністю і справедливістю).

 

Але найгіршим є те, що ВАСУ легітимізував порочну практику, завдяки якій судді, призначені ще адміністрацією Януковича (читай - Портновим) отримали можливість стати головами судів вже на підставі нового закону про судоустрій.

 

Гарно виходить - судді, які є уособленням старої системи, яку ми хочемо змінити, зможуть залишатися головами ще цілих 7 років. Навіть якщо серед них є порядні судді, то відповідно до усіх принципів демократичного суспільства, зайняття таких посад повинно обмежуватися двома строками.

 

Це засвідчує, що треба негайно вносити зміни до закону, чітко прописати цей принцип і заблокувати будь-яку можливість таким суддям залишитися при владі.

 

P.S. З головою апеляційного суду Черкаської обл. Бабенком В.М. можна ознайомитися тут.

А тут аудіозапис, з якого стає чітко зрозуміло, для чого Бабенку посада голови і як він впливає на суддів.

 

То чи варто боротися за те, щоб такі судді хоча б не були керівниками судів?

 

Copyright © 2019 Автомайдан