(093) 955-56-44

 

Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Офіційна заява ГО "Автомайдан" щодо скасування презумпції невинуватості у законодавстві про адміністративні правопорушення.

 

8 травня 2015р.

 

 

ГО "Автомайдан" виступає категорично проти скасування презумпції невинуватості у законодавстві про адміністративні правопорушення!

 

Прем’єр-міністр Яценюк зареєстрував законопроект №2562 від 06.04.2015, відповідно до якого “на осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності, принцип презумпції невинуватості не поширюється!”

По суті, фіксується принцип презумпції вини усіх, кого звинувачують у БУДЬ-ЯКОМУ адміністративному правопорушенні (дрібне хуліганство, непокора працівникам міліції, несанкціонований мітинг тощо). Такого не дозволили собі навіть автори "диктаторських законів"!

 

Автомайданівці як ніхто інші знають, що таке доводити свою невинуватість у наших судах. Сотні невинних було покарано навіть без скасування презумпції невинуватості. Чи за рік ситуація змінилася настільки, щоб бути впевненим, що міліція/поліція не буде зловживати своїми правами і карати невинних? Особливо враховуючи, що на 90% міліція, прокуратура, суди складаються з тих же ж, які рік тому легко переступили усі можливі межі беззаконня.

 

У таких умовах скасовувати презумпцію невинуватості - це провокація! Пан міністр внутрішніх справ Аваков пояснює необхідність таких змін нібито "реформами" патрульної служби, а саме введенням автоматичної фотофіксації ПДР, тому скасування презумпції невинуватості "дозволить" МВС карати власників авто, а не водіїв. ГО "Автомайдан" вважає таке пояснення знущанням над здоровим глуздом, тому що це лікування головного болю гільйотиною! У країнах Європи фотофіксацію порушень дорожнього руху виконує оптика, яка дозволяє розпізнати обличчя і водія, і його пасажира, і навіть пішохода. І якщо це стосується лише правопорушень ПДР, то для чого відміняти презумпцію стосовно сотень інших адміністративних правопорушень?!

 

Більш того, ми вважаємо, що в наших умовах навпаки треба нарешті чітко закріпити принцип презумпції невинуватості у КУпАП, а також ввести презумпцію винуватості поліцейського, якщо він приводить до відділку побитого підозрюваного. Нехай правоохоронці вчаться доводити, що громадянин щось порушив, а не навпаки! У них для цього є усі права та інструменти.

 

ГО "Автомайдан" палко підтримує реформу патрульної поліції, яку проводить заступник Міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе і висловлює їй свою Повагу, але ми проти реформ за рахунок прав людини!

 

Відміна презумпції невинуватості це:

 

  • порушення Конституції України та Європейської конвенції прав людини і основних свобод;
  • перетворення України в поліцейську державу;
  • більш жорсткий аналог диктаторських законів від 16.01.2014;
  • не те, за що ми боролися під час Революції Гідності!

 

Ми закликаємо всі громадські організації, журналістів і вільних громадян висловити владі своє обурення щодо скасування презумпції невинуватості!

 

Ми закликаємо пана Прем’єр-міністра Яценюка відкликати законопроект №2562!

 

Ми закликаємо народних депутатів не голосувати за законопроект №2562!

 

У разі скасування презумпції невинуватості, ГО "Автомайдан" почне акції громадської непокори, скеровані персонально на панів Яценюка, Авакова і народних депутатів, які проголосували ”за”!

 

Ми починаємо кампанію з підтримки презумпції невинуватості.

 

Разом побудуємо правову, а не поліцейську державу!

 

Слава Україні!

 

Copyright © 2020 Автомайдан