(093) 955-56-44

 

Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Автомайдан проінспектував місця нелегального видобутку бурштину на Поліссі.

 

7 вересня 2016р.

 

 

Пам'ятаєте, як у березні цього року ми їздили до с. Кухітська Воля, що на Рівненщині, де відзняли нашим дроном на відео сотні одночасно працюючих бурштинокопачів?

 

Те наше відео набуло тоді чималого розголосу не лише в українських, але й іноземних ЗМІ, набравши тільки на нашому каналі youtube більше 300 тисяч переглядів.

 

 

Так от, ми повернулися майже через півроку, щоб перевірити, як же змінилася ситуація з нелегальним видобутком бурштину в цьому краї та до яких наслідків для екології він призводить.

 

Масштабного намиву бурштину, який ми тут застали цієї весни, на даний момент не ведуть і причина в цьому скоріше не в блок-постах правоохоронців чи нацгвардійців на під'їзді до клондайків, бо їх ми взагалі не бачили на своєму шляху, а в тому, що зараз тут просто замало води, не сезон. Так, лопатами бурштин тут зараз йдосі іноді копають, але це не ті об'єми, коли для видобутку бурштину використовують важку спецтехніку з десятками мотопомп для його намиву.

 

 

Одна з головних зараз проблем для місцевих мешканців села Річки, що поблизу Кухітської Волі, у тому, що бурштинокопачі замулили русло річки Веселуха, яку і використовували для намиву бурштину. У результаті вода з річки пішла просто через дорогу в село, підмиваючи будинки та подвір'я. Про це нам розповіла одна з місцевих мешканок, поки ми знімали клондайки на відео дроном. За її словами, вона разом з односельчанами зверталася до місцевої влади з цією проблемою, але русло річки так ніхто й не збирається чистити.

 

 

Це щодо питання про відповідальність тих, хто видобуває бурштин. Не кажучи вже про коштовну рекультивацію земель, яку б мали проводити після видобутку, навіть замулине русло річки ніхто не здатен очистити - місцева влада як завжди не має коштів на це, які б у разі легального видобутку бурштину поповнювали місцеві бюджети, а бурштинокопачі-нелегали взагалі плювали на наслідки свого "промислу".

 

Також цього разу ми заїхали і до Олевська (Житомирська обл.), що теж є одним з наймасштабніших місць нелегального видобутку бурштину. Картина схожа з Кухітською Волею - місячний пейзаж та поодинокі копачі. Покищо поодинокі?

 

 

У свою чергу, Автомайдан продовжить висвітлювати проблему нелегального видобутку бурштину і ми обов'язково повернемося на ці та інші клондайки, коли розпочнеться бурштиновий "сезон". А в тому, що він розпочнеться, у нас сумнівів практично немає, на жаль, але і заговорити цю проблему ми також не дамо.

 

То ж далі буде.

 

 

П.С. Відеосюжет з нашої останньої поїздки вже на наступному тижні вийде на популярному німецькому телеканалі RTL. Сподіваємося, що хоча б міжнародний резонанс пришвидшить остаточне вирішення проблеми нелегального видобутку бурштину в Україні.

 

Хто ж бажає долучитися до команди EcoMaidan, яку ми зараз формуємо для системної боротьби з екозлочинами в рамках Автомайдану чи повідомити про екологічну проблему свого регіону, прохання писати на ел. пошту - ecomaidan@gmail.com чи Олександру Маріковському.

 

Copyright © 2019 Автомайдан