(093) 955-56-44

 

Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Автомайдан не братиме участь у формуванні нового складу Громадської ради доброчесності.

 

06 листопада 2018р.

 

 

Громадська організація «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан» є однією із засновниць Громадської ради доброчесності (надалі – ГРД). Ми всіляко підтримували роботу даного органу, метою якого було сприяння створенню дійсно незалежної та ефективної судової гілки влади в Україні.

 

Протягом двох років делеговані Автомайданом члени ГРД, а саме – Роман Маселко, Віталій Титич, Євгенія Моторевська та Марина Соловйова самовіддано працювали в даному органі. Ми високо цінуємо та щиро вдячні за пророблену ними роботу.

 

Однак, враховуючи, що робота ГРД була фактично заблокована Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (надалі – ВККС), ми не бачимо можливості ефективної роботи в даному форматі та нашої подальшої участі у формуванні нової каденції Громадської ради доброчесності.

 

Нагадаємо, що весною 2018 року Громадська рада доброчесності припинила свою участь  у кваліфікаційному оцінюванні суддів. Причиною такого рішення стало прийняття ВККС регламенту та правил, які повністю блокували роботу членів ГРД.

 

Громадськістю було визначено ряд вимог, забезпечення яких сприяло б її поверненню до процесу оцінювання, зокрема, зупинення процесу кваліфікаційного оцінювання до моменту визначення консенсусу. Натомість за час переговорного процесу ВККС встигла провести співбесіди з 2 000 суддів без участі громадськості, що складає третину всього наявного суддівського корпусу.

 

Іншими вимогами Громадської ради доброчесності були:

 

1. Скасування положень, які дозволяють ігнорувати висновки ГРД та закривати очі на попередні рішення суддів Майдану й інші неправосудні рішення;

2.  Запровадження реалістичного графіку оцінювання суддів;

3.  Прозорість процедур оцінювання, за яких суспільству буде відомо про те, як голосував, які бали і за що виставляв кожному з суддів кожен член ВККС;

4.  Усунення від процесу оцінювання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, доброчесність яких викликає сумнів;

5. Надання представникам громадськості реальних повноважень з оцінки доброчесності суддів.

 

За час проведення медіації, яка тривала понад півроку, Вища кваліфікаційна комісія суддів не погодилася на виконання ЖОДНОЇ з даних вимог. Натомість, без участі громадськості, успішно підтвердили право здійснювати правосуддя близько 60 суддів Майдану. Зокрема, судді, які приймали рішення щодо ув’язнення активістів під час Революції Гідності та позбавляли водійських посвідчень учасників автопробігу до резиденції екс-президента Януковича.

 

Ігнорування першочергових вимог, блокування участі громадськості в процесі оцінювання лише демонструє небажання та неспроможність даного складу ВККС провести дійсне очищення судової системи. Окремі ж члени самі допускали недоброчесну та навіть злочинну поведінку і мають понести відповідальність.

 

На нашу думку, єдиним способом проведення ефективної судової реформи є не лише заміна діючих членів ВККС, але й зміна правил формування Комісії. Принцип, коли більшість у ВККС складали судді, обрані самими суддями, повністю себе дискредитував. Як показує досвід, єдиною гарантією справжності реформ є залучення представників громадськості з правами повноцінних членів, що унеможливлює ігнорування їх думки. За даною системою формуються і дієво працюють кваліфікаційні комісії в Литві, Данії, Норвегії та інших країнах.

 

Ми закликаємо представників суспільства, які готові відстоювати правила незалежного формування кваліфікаційних суддівських органів приєднуватися до нашої боротьби.

 

Враховуючи, що діяльність Громадської ради доброчесності на даних умовах повністю заблокована Вищою кваліфікаційною комісією суддів, ми закликаємо представників громадськості не дозволяти використовувати своє ім’я як “ширму” для проведення фейкового оцінювання суддів.

 

Зазначимо, що незважаючи на прийняте рішення не входити до складу нової каденції Громадської ради доброчесності, Автомайдан продовжуватиме моніторити проведення судової реформи, зокрема, в рамках проекту PROSUD.

 

 

ГО «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан»

 

__________________________________________________________________________________________________________________

 

ПО ТЕМІ

 

Заява організацій-засновниць "Громадської ради доброчесності" щодо процесу оцінювання суддів.

 

Громадські організації, що сформували «Громадську раду доброчесності», висловлюють їй підтримку та закликають органи судової влади до співпраці.

 

"Вища рада правосуддя реально звільнила лише 10% ''суддів Майдану.'' – автомайданівець Роман Маселко.

 

Copyright © 2020 Автомайдан