(093) 955-56-44

 

Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Заява організацій-засновниць "Громадської ради доброчесності" щодо процесу оцінювання суддів.

 

5 квітня 2018р.

 

 

Організації, які сформували Громадську раду доброчесності (ГРД), підтримують її вимоги стосовно необхідності зміни процесу кваліфоцінювання суддів.

 

Вважаємо, що повернення ГРД до процесу оцінювання суддів можливе лише у разі виконання Вищою кваліфікаційною комісією суддів (ВККС) низки вимог, а саме:

 

  • зупинити процес кваліфікаційного оцінювання до врегулювання проблемних питань;

 

  • скасувати абз. 2 п. 46 Положення про порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання, який не дасть можливості звільнити з посад суддів Майдану;

 

  • скасувати зміни до Регламенту ВККС в частині вимог до висновків та інформації Громадської ради доброчесності;

 

  • відсторонити або іншим чином врегулювати питання конфлікту інтересів у членів ВККС під час оцінювання суддів;

 

  • забезпечити своєчасне оприлюднення суддівських досьє, в тому числі вмотивованих рішень за результатами розгляду висновків та інформації ГРД, а також передбачити в нормативних актах комісії обов’язковість оприлюднення балів, які отримує суддя (кандидат) від кожного члена комісії за кожним із показників відповідності критеріям кваліфікаційного оцінювання, та поіменних результатів голосування членів ВККС щодо висновків ГРД;

 

  • встановити спільні з ГРД критерії доброчесності та правила взаємодії і комунікації.  Зокрема, передбачити, що ВККС надає ГРД точно визначений перелік суддів, які проходитимуть оцінювання, та графік завчасно, але не пізніше ніж за 30 днів до співбесіди, та не проводить співбесіду із суддею, поки від ГРД не надійде повідомлення про результат оцінки.

 

На нашу думку, лише сукупне виконання цих вимог в повному обсязі дозволить забезпечити прозорість та ефективність процесу оцінювання суддів.

 

Закликаємо органи судової влади до співпраці з громадянським суспільством та очікуємо від них конструктивного діалогу та продовження руху в напрямку відкритості та прозорості.

 

 

ГО «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан»

ГО «Центр ЮЕЙ»

ГО «Громадський люстраційний комітет»

ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна»

Центр політико-правових реформ

ГО «Всеукраїнська громадянська платформа «Нова країна»

Сумська обласна молодіжна громадська організація «Європейський вимір

ГО «Центр демократії та верховенства права»

 

 

Copyright © 2020 Автомайдан