(093) 955-56-44

 

Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Автомайдан відвідав Черкаси з люстраційною перевіркою.

 

4 червня 2015р.

 

 

4-го червня активісти ГО "ВО "Автомайдан" разом з ГО "Автомайдан-Черкаси" та місцевою "Самообороною" здійснили люстраційний рейд обласною міліцією, прокуратурою, судами та Соснівським райвідділом, співробітники якого безпосередньо били наших активістів під час та після затримання 27-го січня 2014р. і як на конвеєрі "шили" їм тоді кримінальні справи.

 

За нашими даними, звільнити після тих подій мали б 62-х місцевих правоохоронців, щодо яких ми маємо докази їхньої причетності до репресій проти активістів.

 

Але за майже 1,5 роки звільнили лише 4-х(!) і то "випадково" якраз напередодні нашого візиту.

 

 

Керівництво обласної міліції нам розповідало казки, що вони все ще проходять люстраційну "перевірку" і як тільки "зверху" дадуть команду, всіх їх буде звільнено. Але не потрібно чекати 1,5 роки відповіді від керівництва, щоб звільнити своїх працівників за порушення статуту чи хоча б відсторонити від займаної посади, для чого були і є фактичні підстави! Звичайно простіше прикриватися люстраційним законом та прокуратурою, до якої ми в той день також навідалися.

 

 

Прокуратура ж жаліється на місцеві суди та суддів, які не хочуть виносити обвинувальні вироки підозрюваним міліціонерам. Список з 62-х прізвищ ми передали безпосередньо в руки першому заступнику прокурора Черкаської обл., який пообіцяв протягом декількох днів на нього відреагувати.

 

 

Наступна наша зупинка була вже біля сумновідомого всім апеляційного суду Черкаської обл., голова якого Бабенко підозрюється у тому, що тиснув на своїх підлеглих і вимагав прийняття "правильних" рішень, у тому числі і під час Майдану.

 

Відразу, що нам кинулося в очі, так це коштовні автівки, які стояли на парковці "лише для співробітників суду". Номера ми зафіксували і зараз будемо ще розбиратися, що ж це такі за "співробітники" черкаських судів катаються на новеньких Лексусах та недешевих Тойотах і Фольцвагенах?

 

 

Лише ми зайшли в будівлю суду, як його в.о. голови просто втік на очах деяких наших активістів зі словами "Я нікуди не тікаю!".

 

Отак-от і вір суддям. Потім нам все ж таки вдалося впіймати суддю Орленка та Суходольського, які виносили рішення тримати під вартою наших побитих беркутами активістів у січні 2014р.

 

 

Перший, Орленко, втік, коли його почало всього трясти від розуміння того, що зараз хтось із ним же ж засуджених просто не витримає і почне втілювати в життя принципи прямого народовладдя, другий, Суходольський, чесно визнав, що незалежної судової влади в Україні немає, а тому вони виносили такі рішення під час Майдану, які потрібні були тодішній владі. Ще один "перл" від Суходольського, що виявляється, він лишав під вартою наших побитих активістів...для ЇХНЬОЇ Ж БЕЗПЕКИ! От як! У кінців він видав, що вже написав заяву на звільнення, а ми проконтролюємо, щоб це бажання Суходольського було виконано.

 

Наприкінці ми завітали в кабінет судді Скляренко, яка нещодавно відмовила прокуратурі відсторонити від займаної посади співробітника МВС, який підозрюється у вчиненні протиправних дій проти активістів Автомайдану. Відповідь судді Скляренко була одна: "це моє рішення не оскаржене, тому йдіть гуляйте. Все."

 

Тут дійсно "все". Як бачимо, якщо МВС та прокуратура хоча б намагаються робити вигляд, що вони за покарання своїх співробітників та самолюстрацію, то судді все ще відчувають себе абсолютно недоторканою кастою, яка може порушувати закон і не нести за це абсолютно жодного покарання. Ну нічого, і не таких "торкали".

 

Далі буде.

 

Відеосюжет про нашу поїздку:

 

Copyright © 2020 Автомайдан