(093) 955-56-44

 

Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

"Вороги Суспільного – наші вороги" — Автомайдан закликає громадські організації відкликати своїх представників з наглядової ради НСТУ.

 

01 лютого 2019р.

 

 

Ми, представники "Всеукраїнського об’єднання "Автомайдан", після кулуарного та протизаконного звільнення Зураба Аласанії з посади голови правління Суспільного, закликаємо своїх колег, яким було надано мандат довіри для роботи в наглядовій раді Суспільного, невідкладно та публічно:

 

  • відкликати свої голоси під протоколом;

 

  • особисто назвати результати свого голосування за рішення про розірвання контракту з Аласанією. Ви були делеговані до Наглядової ради Суспільного від громадського сектору, для якого, на відміну від політиків, чесність, прозорість та підзвітність не порожні гасла, а засадничі принципи діяльності, і саме їх дотримання мало б стати свідченням вашої доброчесності;

 

  • невідкладно оголосити вичерпні причини звільнення Зураба Аласанії. Якщо вони настільки серйозні, що призвели до розірвання контракту в такий непрозорий спосіб та з процедурними порушеннями, суспільство має право дізнатися про це особисто від вас, а не з формальних протоколів;

 

  • оприлюднити детальну стенограму засідання, щоб громадськість, яка вас делегувала, могла дізнатися про серйозність причин та мотивів, що призвели до звільнення керівника Суспільного у виборчий період, коли йде боротьба кандидатів за позитивне медіа-висвітлення;

 

Ми вимагаємо від своїх колег по сектору відкликати тих членів наглядової ради від громадськості, які вчора брали участь у розправі над Суспільним і продовжують боязно мовчати про свою позицію та роль у цих подіях.

 

Навіть якщо вони не голосували за відставку, своєю мовчазною участю у таємному голосуванні вони легітимізували весь процес, через що втратили довіру своїх колег по громадській діяльності.

 

Зокрема, вимагаємо від:

 

  • ВГО "Незалежна асоціація телерадіомовників" відкликати голову Наглядової Ради Тетяну Лєбєдєву;
  • ГО "Трансперенсі Інтернешнл Україна" відкликати секретаря наглядової ради Вадима Міського;
  • ГО "Науково-видавниче об’єднання "Дух і Літера" відкликати Олексія Панича;
  • ГО "Об’єднання "Центр політичних студій та аналітики" відкликати Віктора Тарана;
  • ВГО "Національна асамблея інвалідів України" відкликати Наталю Скрипку.

 

 

Реформа Суспільного мовника була важливим досягненням громадськості після Революції Гідності. Уперше більшість у складі Наглядової ради Суспільного зайняли саме представники громадських об’єднань, що мало б гарантувати аполітичність, незалежність та неупередженість роботи цього органу, а також повну прозорість та відкритість його діяльності. Натомість, ми отримали кулуарщину, змову, політичну мотивованість окремих членів Ради, закриті засідання і таємні анонімні голосування за питання, що мають суспільну вагу та значення.

 

Закликаємо вас вийти з Наглядової ради Суспільного і виступити публічно зі своєю позицією, як це зробив Олександр Павличенко, та не підривати довіру громадської та міжнародної спільнот до організацій, які вас делегували в Наглядову раду.

 

Також закликаємо громадські організації, які поділяють нашу позицію, приєднуватися до даного звернення.

 

Наразі до заяви приєдналися:

 

ГО "Опірорг"

ГО "Антикорупційний офіс"

ГО "Зелений лист"

ГО "Центр моніторингу влади"

 

Copyright © 2019 Автомайдан